Η απλότητα και η θηλυκότητα που χαρακτηρίζουν τις δημιουργίες της Ulla Johnson πάνω στη πασαρέλα, καθώς και ο δυναμισμός που αποπνέουν, είναι στοιχεία που χρησιμοποίησε στη σειρά μακιγιάζ την οποία επιμελήθηκε για τη Bobbi Brown.
![Δημιουργία της Ulla Johnson για τη σεζόν Spring/Summer 2019 Bobbi Brown x Ulla Johnson: Η Αμερικανίδα σχεδιάστρια δανείζει την αιθέρια αισθητική της σε μια σειρά μακιγιάζ-1](https://vogue.gr/wp-content/uploads/2019/04/Monica-Feudi_Ulla-Johnson.jpg)
Πρόκειται για μια συλλεκτική συλλογή με κύρια στοιχεία τις λάμψεις και τις παστέλ, απαλές αποχρώσεις, όπου κάθε προϊόν φέρει ονόματα γυναικών που αποτελούν πηγή έμπνευσης για τη σχεδιάστρια.