Στο πρόσωπο της Μαρίας Ναυπλιώτου, η ιαπωνική Shiseido, μια από τις κορυφαίες στον τομέα της ομορφιάς, συναντά την «σύγχρονη μούσα» της στην Ελλάδα. Η σπουδαία Ελληνίδα ηθοποιός ταυτίζεται με την φιλοσοφία της Shiseido, σύμφωνα με την οποία η έμφαση στις αξίες, ο σεβασμός τους, η συνέπεια και η ποιότητα επιβραβεύονται διαχρονικά. Με σκοπό την ανάδειξη της ωραιότερης εκδοχής του εαυτού μας, μας προτείνει να συμφιλιωθούμε με αυτόν και να αποκτήσουμε μια αρμονική σχέση μαζί του.
![Μαρία Ναυπλιώτου: Η νέα πρέσβειρα ομορφιάς της Shiseido-1](https://vogue.gr/wp-content/uploads/2020/02/IMG_1824.jpg)
«Η σχέση εμπιστοσύνης μου με την Shiseido, αποτελεί πολλά περισσότερα από μια απλή συνεργασία. Επιβεβαιώνει με τον καλύτερο δυνατό τρόπο ότι η αυθεντική ομορφιά πηγάζει από μέσα μας και για μένα αυτό είναι στάση ζωής», δήλωσε η Μαρία Ναυπλιώτου, ενώ συνέχισε λέγοντας πως «είναι σημαντικό η εσωτερική αυτή πληρότητα να συμπληρώνεται με την πολυτιμότερη περιποίηση της επιδερμίδας. Η Shiseido με την νέα Vital Perfection, ενισχύει την έννοια της παντοτινής αυτής ομορφιάς».