Το επιβλητικό μαύρο κυριάρχησε τόσο στις δημιουργίες της Maria Grazia Chiuri για το show Dior Haute Couture Fall 2019, όσο και στο μακιγιάζ των μοντέλων, το οποίο επιμελήθηκε ο Peter Philips – Creative & Image Director του Christian Dior Makeup. Ο Philips επέλεξε ένα no- makeup look όπου τα έντονα smokey eyes ήταν το βασικό στοιχείο. Στην ίδια λογική, ο Guido Palau δημιούργησε χτενίσματα με τα μαλλιά τραβηγμένα προς τα πίσω που κατέληγαν σε χαμηλούς κότσους, τα οποία καλύπτονταν από τα αραχνοΰφαντα headpieces διά χειρός Stephen Jones.
![Dior Haute Couture: Τα beauty looks που εντυπωσίασαν-1](https://vogue.gr/wp-content/uploads/2019/07/00001-Dior-Couture_Vogueint_01July19_credit_Jamie-Stoker.jpg)
![Dior Haute Couture: Τα beauty looks που εντυπωσίασαν-2](https://vogue.gr/wp-content/uploads/2019/07/00004-Dior-Couture_Vogueint_01July19_credit_Jamie-Stoker.jpg)