Έντονα φούξια, προκλητικό κίτρινο, ουδέτερο μπεζ αλλά και σκούρο μωβ είναι μόνο κάποια από τα χρώματα που θα πρωταγωνιστήσουν στα νύχια αυτή τη σεζόν. Ακολουθώντας τη φιλοσοφία του more is more και του φουτουρισμού στο μακιγιάζ αλλά και στη μόδα, η τάση στα νύχια μας επιτρέπει να ‘παίξουμε’ με κάθε είδους απόχρωση, ενώ όπως το παρουσίασε στο τελευταίο του show ο Jeremy Scott, μπορείτε να πειραματιστείτε με το nail art.
![7 βερνίκια νυχιών για την Άνοιξη-1](https://vogue.gr/wp-content/uploads/2019/03/dior-1.jpg)
Dior Vernis (675 Diorcharm), www.dior.com
![7 βερνίκια νυχιών για την Άνοιξη-2](https://vogue.gr/wp-content/uploads/2019/03/korres-1.jpg)
Gel Effect Nail Colour (91 Sunshine), Korres, στα φαρμακεία.