Υπό την καλλιτεχνική επιμέλεια του Pierre-Alexis Dumas, creative director του Hermès, ο γαλλικός οίκος παρουσιάζει ένα νέο métier, το Hermès Beauté. Μπαίνοντας δυναμικά στο χώρο της ομορφιάς, η πρώτη σειρά του Hermès Beauté, η οποία αποτελείται από 24 κραγιόν, κάνει το ντεμπούτο της στο Παρίσι τον Μάρτιο, ενώ νέα προϊόντα θα προστίθενται κάθε έξι μήνες. Ο αριθμός 24 δεν είναι τυχαίος, καθώς είναι ένας φόρος τιμής στις ρίζες του οίκου στην 24 Faubourg Saint-Honoré.
![Hermès Beauté: Ο γαλλικός οίκος παρουσιάζει την πρώτη του συλλογή ομορφιάς-1](https://vogue.gr/wp-content/uploads/2020/02/hermes.jpg)
![Hermès Beauté: Ο γαλλικός οίκος παρουσιάζει την πρώτη του συλλογή ομορφιάς-2](https://vogue.gr/wp-content/uploads/2020/02/lipsticks.jpg)