Το skincare έχει γίνει πλέον και επίσημα τάση της ομορφιάς και όχι τυχαία. Το λαμπερό, φυσικό look κερδίζει όλο και περισσότερο έδαφος, ακόμα και στις πασαρέλες. Και όπως ακριβώς στη η επιτομή της μόδας είναι η υψηλή ραπτική, έτσι και η ομορφιά διαθέτει και εκείνη τα haute couture προϊόντα. Τελευταίες τεχνολογίες, έρευνες ετών και θαυματουργά συστατικά συνθέτουν τις σειρές περιποίησης που υπογράφουν οι μεγαλύτεροι οίκοι, όπως Chanel, Tom Ford και Dior. Η Vogue συστήνει τις πιο ‘haute’ επιλογές για αψεγάδιαστο δέρμα.
![Haute beauty: Περιποίηση ομορφιάς με διάσημες υπογραφές-1](https://vogue.gr/wp-content/uploads/2019/11/dior.jpg)
Advanced Perfect Skin Creator, Dior
Με εκχυλίσματα από το εξωτικό φυτό opilia, το λουλούδι longoza και βιταμίνη Β3, καθώς και μικροσωματίδια πούδρας, η κρέμα που αποτελεί την εξέλιξη του Capture Totale Dreamskin λειαίνει και αφήνει μια ομοιόμορφη όψη στην επιδερμίδα.
![Haute beauty: Περιποίηση ομορφιάς με διάσημες υπογραφές-2](https://vogue.gr/wp-content/uploads/2019/11/tom-ford-1.jpg)