Το κασκόλ είναι αναμφίβολα ένα από τα πρακτικότερα αξεσουάρ στη χειμερινή γκαρνταρόμπα κάθε γυναίκας. Ακόμη και πριν τα βαριά κρύα, τα κασκόλ χρησιμεύουν στο να προστατεύουν τον λαιμό μας από την ψύχρα, για αυτό και τα φοράμε καθόλη τη διάρκεια των φθινοπωρινών και χειμερινών μηνών, γεγονός που τα έχει καταστήσει all time classic.
View this post on Instagram
Με έντονα χρώματα, prints ή κρόσσια, όσα μοντέλα και να αγοράσουμε πάντα θα υπάρχει και κάποιο ακόμη που μας γοητεύει περισσότερο. Τελευταία, στην αγορά κυκλοφορούν πολύ τα puffer κασκόλ, μαλακές και πουπουλένιες εκδοχές του κλασικού σχεδίου, που απογειώνουν την cozy αίσθηση του συγκεκριμένου αξεσουάρ. Ωστόσο, όσο και να θέλουμε να δοκιμάσουμε το νέο trend, τίποτα δεν αποτελεί καλύτερη επένδυση από την αγορά ενός απαλού, μάλλινου κασκόλ σε ουδέτερα χρώματα.
View this post on Instagram