Η ροκ κουλτούρα και φυσικά η μουσική των δεκαετιών του ’60 και του ’70 είχαν τεράστια επιρροή στη δουλειά του διεθνούς φήμης σχεδιαστή John Varvatos. «Δεν θα βρισκόμουν εκεί που είμαι σήμερα αν δεν ήταν για τη μουσική που ανακάλυψα μεγαλώνοντας στο Ντιτρόιτ στα τέλη της δεκαετίας του ’60 και στα ’70s», λέει. «Αισθάνομαι την επιρροή της ακόμη και σήμερα, όχι μόνο στον τρόπο που ντύνομαι, αλλά και στο ύφος των ανδρικών συλλογών που σχεδιάζω».
![Rock in Fashion: Μια εμβληματική συλλογή με την υπογραφή του John Varvatos-1](https://vogue.gr/wp-content/uploads/2019/11/PAN_0010.jpg)
![Rock in Fashion: Μια εμβληματική συλλογή με την υπογραφή του John Varvatos-2](https://vogue.gr/wp-content/uploads/2019/11/2019-101_DAY_2_A_0033_HP.jpg)