@havenpeckover
@havenpeckover
@havenpeckover

Help from Home: Συμβάλετε στη μάχη κατά του COVID-19 ψωνίζοντας online

Από τον Ερυθρό Σταυρό, τον ΠΟΥ και τους Γιατρούς χωρίς Σύνορα, μέχρι τις οργανώσεις No Kid Hungry, Food Bank και Meals on Wheels, τα παρακάτω online shops θα προσφέρουν μέρος των κερδών από τις πωλήσεις σε όσους έχουν ανάγκη.

Αυτές τις δύσκολες ημέρες που διανύουμε θα έλεγε κανείς πως η ανάγκη να συμβάλλουμε είναι επιτακτική. Η παραμονή μας στο σπίτι, ωστόσο, δυσχεραίνει την πρόθεσή μας για προσφορά, δεδομένου ότι βρισκόμαστε σε καραντίνα, μακριά από γιατρούς, νοσοκομεία, επιστημονικές κοινότητες και μη κυβερνητικές οργανώσεις.

Πώς μπορούμε να βοηθήσουμε; Ανεξάρτητοι σχεδιαστές, διεθνή brands αλλά και μικρές επιχειρήσεις έχουν ξεκινήσει τον δικό τους αγώνα για την αντιμετώπιση της πανδημίας, δωρίζοντας ένα μέρος ή και ολόκληρες τις πωλήσεις τους σε ανθρώπους και οργανώσεις που βρίσκονται στην πρώτη γραμμή.

Έτσι, το online shopping γίνεται ένας από τους πιο εύκολους και ταυτόχρονα απολαυστικούς τρόπους να συμβάλλουμε αυτή τη στιγμή στις απρόσμενες μέρες που βιώνει ο πλανήτης. Ακολουθούν διεθνή και ελληνικά brands που μέσα από ψηφιακές πλατφόρμες συνεισφέρουν στην αντιμετώπιση της κρίσης:

 


©Loewe

Loewe Paula’s Basket Small Bag | loewe.com

 


©RIXO

NHS Charity – Stay at Home T-Shirt | rixo.co.uk

 


©Loup

BOY SMELLS Hinoke Fantome Candle | louponline.com

AGL Snakeskin sling-back | agl.com

 

 


©Erdem

Erdem Miguella dress toile de jouy | erdem.com


©Brandon Maxwell

Brandon Maxwell Cotton Cropped Sweatshirt | brandonmaxwellonline.com

 


©Michelle Waugh

Michelle Waugh The Jane | michellewaugh.com

 


©The Attico

The Attico EVA Zebra-Print Top | theattico.com

 


©Jade Swim

Jade Swim Apex One Piece | jadeswim.com

 


©Fleur du mal

Fleur du mal Angel Sleeve Robe | fleurdumal.com

 


©Rafa

Rafa The Milli Sandal | rafausa.com

 


©Alexander Wang

Alexander Wang Attica Fanny Pack | alexanderwang.com

 


©Veronica Beard

Veronica Beard Juliana V-Neck Helney | veronicabeard.com

 


©AGMES

AGMES Gabriela Hair Clip | agmesnyc.com

 


©TIBI

TiBi Cozette Alpaca Cardigan | tibi.com

 


©Cult Gaia

Cult Gaia Mini Astraea Bag | cultgaia.com

 


©Comme Si

Comme Si Cashmere Amethyst | commesi.com

 


©Sandro

Sandro Bodysuit with straps | us.sandro-paris.com

 


©Sies Marjan

Sies Marjan Vada Reflective Tote | siesmarjan.com

 

Lito Blue Eye Necklace | idconceptstores.com

 

Nikos Koulis’s fine jewellery | auverture.com

 

Antonia Karra bracelets | aesthet.com

 

Scrunchies για τα μαλλιά | mindyourstyle.gr

 

Katerina Psoma Earrings with Drops | katerinapsoma.com

Scroll to Top