Είναι γεγονός πως αυτή τη σεζόν ο 70s αέρας φυσά πιο δυνατά από ποτέ και μαζί του φέρνει το bohemian φόρεμα. Στην συλλογή του Michael Kors για την Άνοιξη/Καλοκαίρι 2024, είδαμε το λευκό lace φόρεμα σε seaside εκδοχή, με μαγιό, το οποίο συνδυάστηκε με ψάθινη τσάντα και φλατ σανδάλια, ξεφεύγοντας από το bridal style. Ο οίκος Chloé από την πλευρά του συνεχίζει το bohemian dress και τον επόμενο χειμώνα, προτείνοντας ένα lace φόρεμα με διαφάνειες και βολάν, συνδυασμένο με μαύρες thigh high μπότες.
![Αυτό το boho φόρεμα θα είναι η star τάση του καλοκαιριού-1](https://vogue.gr/wp-content/uploads/2024/05/00001-michael-kors-collection-sp.jpg)
Όλα δείχνουν πως μιλάμε πλέον για ένα trend που θα μας συνοδεύει όχι μόνο το καλοκαίρι, αλλά και την επόμενη σεζόν, άρα αξίζει σίγουρα την προσοχή μας.