O Filep Motwary και η στήλη Filep’s Scrapbook, συναντούν τη σκοτεινή μούσα της μόδας, τη Βελγίδα Kim Peers, που έγινε ευρέως γνωστή από τα εξώφυλλα της Ιταλικής Vogue με την υπογραφή του Steven Meisel και τις καμπάνιες της Prada, στις αρχές του 2000. Σήμερα είναι μητέρα δύο παιδιών, συνεχίζει να εμφανίζεται επιλεκτικά στις πασαρέλες και είναι επίσης μια δυναμική παρουσία στη μουσική σκηνή ως η τραγουδίστρια του dark electro ντουέτου Skemer. Η αινιγματική της προσωπικότητα αποκαλύπτεται στη Vogue Greece μέσα από το ερωτηματολόγιο του Proust!
Τι είναι για σας ευτυχία;
H πνευματική ηρεμία.
Ποιος είναι ο μεγαλύτερος σας φόβος;
Ο καρκίνος.
Από τα χαρακτηριστικά σας, ποιο είναι αυτό που αποδοκιμάζετε;
Ορισμένες συμπεριφορές που ρυθμίστηκαν μέσα από το πολιτισμικό μου υπόβαθρο και την εκπαίδευσή που έλαβα ως παιδί, είτε στο σχολείο είτε μέσα από το οικογενειακό μου περιβάλλον. Θέλω να τις ξανασκεφτώ με καθαρό μυαλό ώστε κάπως να τις επαναπροσδιορίσω και τελικά να ξεφύγω από οτιδήποτε τετριμμένο.
![To supermodel Kim Peers αποκαλύπτεται στη Vogue Greece μέσα από το ερωτηματολόγιο του Marcel Proust-1](https://vogue.gr/wp-content/uploads/2024/07/shadowplay1_v3_hr.jpg)
Από τα χαρακτηριστικά των άλλων, ποιο είναι αυτό που αποδοκιμάζετε;
Την ανευθυνότητα, το συντηρητισμό, τη μεμψιμοιρία και τη ζήλια.
Από προσωπικότητες που βρίσκονται εν ζωή, ποιον θαυμάζετε περισσότερο;
Δεν μπορώ να σκεφτώ κάποιον.
Ποια είναι η μεγαλύτερη υπερβολή που έχετε κάνει;
Το φαγητό.
Σε ποια κατάσταση βρίσκεστε εγκεφαλικά;
Απόλυτα συγκεντρωμένη.