Η μαγεία της υψηλής ραπτικής πήρε για άλλη μια φορά σάρκα και οστά στο haute couture show του Valentino χθες το απόγευμα. Οι ονειρικές δημιουργίες του Pierpaolo Piccioli, ο οποίος έδωσε περισσότερη βάση στις κλασικές αρχές της υψηλής ραπτικής αποφεύγοντας τους υπερβολικούς όγκους και τα γνωστά του opera coats, συνοδεύτηκαν από εξίσου εντυπωσιακά beauty looks.
![Valentino Haute Couture SS20 Τα beauty looks που ξεχώρισαν στο couture show του Valentino SS20-1](https://vogue.gr/wp-content/uploads/2020/01/ARM_2607.jpg)
![Valentino Haute Couture SS20 Τα beauty looks που ξεχώρισαν στο couture show του Valentino SS20-2](https://vogue.gr/wp-content/uploads/2020/01/ARM_2666.jpg)
Η σκυτάλη δόθηκε και πάλι στο θρυλικό δίδυμο της makeup artist Pat McGrath και του hairstylist Guido Palau. Τα χτενίσματα του Palau είχαν μια έντονη ρετρό αύρα, με τις ογκώδεις coif, μια παραλλαγή των looks που δημιούργησε για το haute couture show του Valentino για το χειμώνα του 2018.