Μπορεί να βρισκόμαστε στην πληθωρική ανοιξιάτικη σεζόν και το μυαλό μας να ταξιδεύει σε ολοένα και περισσότερα καινούρια ρούχα και αξεσουάρ, η αλήθεια είναι όμως ότι η δημιουργικότητα μπορεί να μας βγάλει από τη δύσκολη θέση και να μας ωθήσει σε στιλάτες εμφανίσεις χωρίς να χρειαστεί να αγοράσουμε κάτι καινούριο.
Παλιός μας σύμμαχος το αγαπημένο μας λευκό Τ-shirt, που κρέμεται στη ντουλάπα μας σε πολλά και διαφορετικά σχέδια – όπως μονόχρωμο ή με logo, μακρύ ή crop, αμάνικο ή κλασικό – ένα fashion item που δεν φεύγει ποτέ από τη μόδα. Ας δούμε μια σειρά από all-time-classic και σύγχρονους τρόπους να ανακηρύξουμε το απλό μας Τ-shirt σε πρωταγωνιστή του street style και αυτή την άνοιξη:
1. Με double denim
![White T-shirt: Πώς να φορέσουμε με στιλ το πιο απλό κομμάτι που έχουμε-1](https://vogue.gr/wp-content/uploads/2021/03/Vogue-Greece-ShotbyGio-Milan-Fashion-Week-FW20-StreetStyle-7811.jpg)
Η αλήθεια είναι ότι αν υπήρχε ένα κομμάτι που θα μπορούσαμε να πούμε ότι είναι ο καλύτερος φίλος του λευκού μας T-shirt, αυτό είναι το τζιν μας. Και τι καλύτερο από το να επιλέξουμε ένα cool ντένιμ σύνολο από παντελόνι και jacket; Μια κλασική δερμάτινη ζώνη και ένα ζευγάρι λευκά canvas sneakers θα απογειώσουν το στιλ μας.
2. Μέσα από φόρεμα
![White T-shirt: Πώς να φορέσουμε με στιλ το πιο απλό κομμάτι που έχουμε-2](https://vogue.gr/wp-content/uploads/2021/03/00001NYFW_DAY2_Vogueint_8sep19_credit_Jonathan-Daniel-Pryce_79-1800x1200-1.jpeg)