Ήταν μια γκρίζα μέρα στο Παρίσι και οι 2.540 καλεσμένοι κατέφθασαν στο επιβλητικό Grand Palais για το show του οίκου Chanel για τη σεζόν Άνοιξη/Καλοκαίρι 2020. Η Virginie Viard παρουσίασε μια εντυπωσιακή συλλογή εμπνευσμένη από τις ταράτσες του Παρισιού, σε ένα ατμοσφαιρικό σκηνικό με ξεθωριασμένες καμινάδες, σκουριασμένα παράθυρα και αέρα νοσταλγίας.
Η Vogue μεταφέρει τον παλμό του show μέσα από αποκλειστικό backstage υλικό:
![Backstage στο show της Chanel για την Άνοιξη/Καλοκαίρι 2020-1](https://vogue.gr/wp-content/uploads/2019/10/00006CHANEL_Vogueint_01oct19_credit_Jamie-Stoker.jpg)
©Jamie Stoker
1/23
![Backstage στο show της Chanel για την Άνοιξη/Καλοκαίρι 2020-2](https://vogue.gr/wp-content/uploads/2019/10/00018CHANEL_Vogueint_01oct19_credit_Jamie-Stoker.jpg)
©Jamie Stoker
2/23
![Backstage στο show της Chanel για την Άνοιξη/Καλοκαίρι 2020-3](https://vogue.gr/wp-content/uploads/2019/10/00002CHANEL_Vogueint_01oct19_credit_Jamie-Stoker.jpg)
©Jamie Stoker
3/23