Η creative director της Εβδομάδας Μόδας της Τιφλίδας και ιδρύτρια, μεταξύ άλλων, του BENEXT Art and Fashion Foundation μοιράζεται τις απόψεις της περί στιλ με τη Θάλεια Καραφυλλίδου.
![Style Talk: Sofia Tchkonia-1](https://vogue.gr/wp-content/uploads/2019/08/SOFIA-TCHKONIA01.jpg)
Πώς ορίζετε το στιλ; Απλό, κλασικό, εύκολο. Με jeans, blazers, λευκά πουκάμισα, μαύρα T-shirts, δερμάτινα jackets.
Ποιος είναι ο μέντοράς σας; Δεν έχω. Προτιμώ να σκέφτομαι τι ταιριάζει στο σώμα και στη διάθεσή μου.
Ποια θεωρείτε καθοριστική στιγμή στην καριέρα σας; Όταν αποφάσισα να ξεκινήσω την Εβδομάδα Μόδας στη Γεωργία. Όλοι έλεγαν ότι κανείς δεν ενδιαφερόταν για τους Γεωργιανούς σχεδιαστές και ότι η χώρα δεν ήταν έτοιμη για μια τέτοια πρόκληση. Αλλά εμένα μου αρέσει να ρισκάρω και να ακούω το ένστικτό μου.