Με φόντο τον επίγειο παράδεισο στην καρδιά των Κυκλάδων, τη Μύκονο, ο οίκος Dior ανοίγει δύο pop-up μαγαζιά σε δύο μοναδικές τοποθεσίες του νησιού, αφιερωμένα στη συλλογή Dioriviera. Η καλοκαιρινή γκαρνταρόμπα που προτείνει η νέα κολεξιόν, δημιουργήθηκε από την Maria Grazia Chiuri με έμπνευση από τις προηγούμενες, και θα είναι διαθέσιμη για πρώτη φορά από τις 12 Ιουνίου στο Nammos Village της Μυκόνου.
![Dioriviera: H νέα capsule συλλογή του Dior ταξιδεύει στη Μύκονο-1](https://vogue.gr/wp-content/uploads/2020/06/DIOR_DIORIVIERA_FALL_2020__%C2%A9PAMELA-HANSON.jpg)
![Nammos Village Dioriviera: H νέα capsule συλλογή του Dior ταξιδεύει στη Μύκονο-2](https://vogue.gr/wp-content/uploads/2020/06/DiorNammos_2020_@_George_Messaritakis_09_large.jpg)
Το όνομα του κοσμοπολίτικου νησιού θα κοσμεί τα αξεσουάρ της κολεξιόν, η οποία θα συμπληρώνεται από μία εκλεκτή σειρά ανδρικών σχεδίων από τον Kim Jones, αλλά και με αντικείμενα από τη σειρά Dior Maison, όπως μαξιλάρια, σουπλά και ξαπλώστρες.