Το no makeup-makeup είναι για όσες προτιμούν ένα ανάλαφρο και ανεπιτήδευτο μακιγιάζ με φυσική όψη, χωρίς να αφιερώνουν χρόνο στην καθημερινότητά τους. Δείχνει πολύ απλό και κομψό, αποτελώντας την go-to επιλογή για κάθε γυναίκα. Φαίνεται όμως πως πλέον υπάρχει και μια αντίστοιχη προσέγγιση στο μανικιούρ, για όσες επιθυμούν να έχουν περιποιημένα νύχια χωρίς να κάνουν μανικιούρ. Η απάντηση είναι το nail tint, η νέα τάση στην περιποίηση των νυχιών, που λειτουργεί σαν θεραπεία.
Με το nail tint εννοούμε ένα διάφανο βερνίκι νυχιών ή με πολύ διακριτική απόχρωση που δίνει ελάχιστο χρώμα στα νύχια. Η φόρμουλα περιέχει συστατικά που ενισχύουν και θρέφουν τα νύχια στοχεύοντας στην αναζωογόνησή τους. Το αποτέλεσμα είναι ένα λαμπερό και healthy φίνιρισμα, που λειαίνει την επιφάνεια του νυχιού. Η ελαφριά υφή του βερνικιού, το κάνει να στεγνώνει πολύ πιο γρήγορα σε σχέση με ένα κλασικό βερνίκι.
![Nail tint: Το φυσικό μανικιούρ για υγιή νύχια-1](https://vogue.gr/wp-content/uploads/2024/06/Snapinsta.app_443696674_815342606661586_7944453095643564547_n_1080.jpg)