Αν η πρώτη δεκαετία των 00s ήταν γεμάτη γκλίτερ και μαξιμαλισμό, η δεύτερη μας μύησε στα smokey eyes με τέτοια επιτυχία που καταφέραμε μέχρι και να αποχωριστούμε τις nude παλέτες και τις γήινες αποχρώσεις για τα μάτια. Style icons όπως Cara Delevingne και Alexa Chung «τα φόρεσαν» πρώτες, τολμώντας τις σκούρες νότες στα βλέφαρα και το περίγραμμα των ματιών, ενώ στο σήμερα οι πασαρέλες της σεζόν Φθινόπωρο/ Χειμώνας 21-22 γεμίζουν δυναμικά smokey eyes και εμείς δεν μπορούμε να αντισταθούμε.
View this post on Instagram
View this post on Instagram